Események

Kolozsvár

Közönségtalálkozó

Közönségtalálkozó

Időpont: október 29. (csütörtök) 15:00.
Helyszín: Győzelem / Victoria mozi


Maszkmesteri workshop

Maszkmesteri workshop

Gyorstalpaló a maszkmesteri munkáról, a speciális effektekrol, a szakma jelenlegi helyzetéről, képekkel, videókkal. Interaktív gyakorlat: egyszerűbb maszkok (sebek, öregítés stb.) készítése. Vezeti Gaál Péter.

Időpont: október 31. (szombat) 10:00.
Helyszín: Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem – Óváry terem


Közönségtalálkozó

Közönségtalálkozó

Időpont: október 31. (szombat) 12:00.
Helyszín: Győzelem / Victoria mozi


Balogh Gyöngyi, Zágoni Bálint (szerk.): A kolozsvári filmgyártás képes története 1913-tól 1920-ig

Balogh Gyöngyi, Zágoni Bálint (szerk.): A kolozsvári filmgyártás képes története 1913-tól 1920-ig

Képeskönyv a kolozsvári filmgyártás aranykoráról korabeli újságcikkek, kritikák, plakátok és visszaemlékezések tükrében.

www.filmtett.ro/kiadvanyok/a-kolozsvari-filmgyartas-kepes-tortenete-1913-tol-1920-ig

Időpont: november 1. (vasárnap) 12:00.
Helyszín: Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem – Óváry terem


Válogatás a Sapientia – EMTE fi lmszakos hallgatóinak vizsgafi lmjeiből, 100 perc

Válogatás a Sapientia – EMTE fi lmszakos hallgatóinak vizsgafi lmjeiből, 100 perc

Időpont: november 1. (vasárnap) 14:00.
Helyszín: Győzelem / Victoria mozi


Animációs filmek a Partiumi Keresztény Egyetem diákjaitól, 45 perc

Animációs filmek a Partiumi Keresztény Egyetem diákjaitól, 45 perc

Időpont: november 1. (vasárnap) 14:00.
Helyszín: Győzelem / Victoria mozi


Animációs vizsgafilmek a Moholy-Nagy Művészeti Egyetemről, 66 perc

Animációs vizsgafilmek a Moholy-Nagy Művészeti Egyetemről, 66 perc

Időpont: november 1. (vasárnap) 14:00.
Helyszín: Győzelem / Victoria mozi


Közönségtalálkozó

Közönségtalálkozó

Időpont: november 1. (vasárnap) 20:00.
Helyszín: Győzelem / Victoria mozi


Filmvetítések

Filmvetítések

Simó Ibolya: Apró örömök * Székely Róbert: Misike * Domokos János: „Nem vagy egyedül...” – kampány a Hargitán * Zsigmond Dezső: Vadlány – Boszorkánykör * Veit Helmer: Abszurdisztán * Fatih Akin: A másik oldalon * Szalay Péter: Nomád Pláza – Három vándor * S. Takács András: A gyakornok – 20 évesen a BBC-nél és a CNN-nél * Konecsny Emőke: Gogo & George * Szolnoki József: Hun volt, hun nem volt * Esztergályos Krisztina: Variációk * Horváth Lili: Napszúrás * Gigor Attila: A nyomozó * Herendi Gábor: Valami Amerika 2. * Magyar Ádám: Egon & Dönci * Nemes Jeles László: The Counterpart * M. Tóth Géza: Mama * Bálint Arthur: Bujdosók balladája * Spáh Dávid: Fordítva * Váczi Edit: Medvecsalád * Bakó Kincső: Variációk * Bíró Boróka: Őr a gáton * Csoma Emőke: S(óh!)ajt * Pünkösti Laura: Second hand * Bertóti Attila: Negyvennégy pici pinty * Sipos Ruth Boglár: Pók * Bántó Csaba: Csabi angyalai * Csapó Huba: Ajándék * Kelemen Zsombor: Csend * Balázs Klára: Cím nélkül * Sipos Ruth Boglár: Délibaba * Vodál Vera: Nincs Mese * Bernáth Szilárd: Fürdés * Both Rita: Mutatvány * Hörcher Gábor: Vakok * Püsök Botond: Angyalstop * Demjén Gergő: Lebegés * Pálfi György: Nem vagyok a barátod * Mátyássy Áron: Utolsó idők * Goda Krisztina: Kaméleon * Vranik Roland: Adás * Török Ferenc: Koccanás * Szabó Simon: Papírrepülők * Keményffy Tamás: Mázli

Időpont: október 29. – november 1..
Helyszín: Győzelem / Victoria mozi